Show print quality

Show print quality

Show print quality

Contact
Info
Preview
Repertory
Schedule
Lukáš Poledna se narodil 24.2.1983 v Jeseníku. Na klavír začal hrát v 5 letech na Základní umělecké škole v Opavě u MgA. Oriany Šenfeldové. Po celou dobu studia se účastnil všech dostupných soutěží a přehlídek, ve kterých získával nejvyšší ocenění. (Prague Junior Note, Mezinárodní klavírní soutěž v Košicích atd).
Natáčel v Českém rozhlase i televizi, hrál sólově i v různých komorních obsazeních, korepetoval. Hudba jej zavedla do většiny evropských zemí jako: Řecko, Maďarsko, Německo, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko, Polsko, Litva,Slovensko,Faerské ostrovy, Island, Švýcarsko, Itálie, Španělsko, Francie, Finsko, Belgie, Estonsko, Lotyšsko, ale i Nikaragua.
Po ukončení docházky na základní škole si rodiče, oba hudebníci, přáli, aby měl syn všeobecné vzdělání a proto vystudoval Mendelovo gymnázium v Opavě. Hudba zvítězila a po maturitě byl přijat na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity, kde studuje hru na klavír u prof. Rudolfa Bernatíka a prof. Czeslava Stanczyka (Polsko). Ihned v 1. ročníku dostal Lukáš takovou důvěru svého profesora, že měl možnost již 9x sólově vystupovat s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Má za sebou klavírní kurzy v Polsku za účasti špičkových profesorů ( prof. Sulikowski, prof. Skrzypek ) a nabídky koncertování v rámci KPH. Kromě vážné hudby studuje jazzový klavír, rád improvizuje a hraje v kapelách moderního žánru.
V roce 2005 absolvoval studijní pobyt na univerzitě v Klaipedě (Litva), kde studoval u prof. S. Atkočaityte.

Poledna.cz ČESKY | © 2006 Poledna.cz | Please visit our Musical E-shop | Webdesign: JEERA